Obavijest o samoizolaciji učenika 4.A razreda

Autor: Ivan Benić, 26. 11. 2020. 15:09

Poštovani roditelji,

obavještavamo Vas da je Vaše dijete, učenik 4. razreda Salezijanske osnovne škole bilo u kontaktu s osobom zaraženom virusom SARS-CoV-2.

Zbog kontakta je učenicima izrečena mjera samoizolacije do 3.12.2020 godine.

Na učenike koji u ponedjeljak, 23.11. nisu bili u školi ova se mjera ne odnosi.

Zbog svega navedenoga učenici 4.A razreda nastavu će do 3.12.2020. pohađati on-line putem aplikacije Microsoft Teams te uz materijale koje će učiteljice svakodnevno roditeljima dostavljati i putem drugih kanala komunikacije.

Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

Autor: Ivan Benić, 19. 11. 2020. 08:56

U koloni, s lampionom u ruci, učenici razredne nastave pješačili su do crkve Sveta Mati Slobode. Ispred Piete Croatice pomolili su se i položili lampione.
Na satu Likovne kulture slikali su simbole grada Vukovara.

Mjesec školskih knjižnica

Autor: Ivana Mokri, 16. 11. 2020. 11:11

U listopadu ( i dijelu studenog) obilježili smo mjesec školskih knjižnica. U ovogodišnju temu Put do zdravlja i dobrobiti unijeli smo malo duhovnosti te smo proveli akciju Biblija na dar. Budući da se učenici susreću s Biblijom već u prvom razredu, a od drugog razreda se uče služiti Biblijom kako bi ju upoznali i zavoljeli te ono što je najvažnije i čitali svakodnevno, naša školska knjižnica posjeduje džepno izdanje Novog zavjeta, a želja nam je ovom akcijom prikupiti Biblije za čitanje i rad u školi.

Dan izumitelja u Salezijanskoj osnovnoj školi

Autor: Nikolina Kokot, 11. 11. 2020. 14:37

Dan izumitelja se obilježava 9. studenog. Cilj je stvaranje i jačanje vjere i nade u vlastite izumiteljske ideje te podsjećanje na već davno zaboravljene izumitelje ili spominjanje aktualnih. Učenici od 1. do 4. razreda obilježili su ovaj dan na satu informatike.

Salezijanskoj osnovnoj školi HEP donira dva nova računala

Autor: Ivan Benić, 29. 10. 2020. 12:32

Zahvaljujući učenicima 5. razreda te vrijednim učiteljicama koje su ih pripremale, Salezijanska osnovna škola bogatija je za dva nova računala koja smo dobili u sklopu HEP-ovog projekta "Za naše male genijalce".

Obavijest o samoizolaciji učenika 6.A i 7.A razreda

Autor: Ivan Benić, 25. 10. 2020. 14:15

Poštovani roditelji,

jučer navečer smo dobili potvrdu da je jedan naš djelatnik pozitivan na COVID-19. Zbog toga je izrečena mjera samoizolacije učenicima 6.A i 7.A razreda.

Za učenike 6.A i 7.A razreda nastava će biti orgnizirana online - putem platforme Microsoft Teams gdje su već kreirane virtualne učionice.

Ukoliko učenik ima poteškoća s opremom ili internetskom vezom, molim Vas da se hitno javite razredniku kako bi škola osigurala potrebne resurse za rad i praćenje nastave.

U slučaju dodatnih pitanja - taođer budite slobodni obratiti se razredniku.

Ukoliko dođe do novih situacija, bit ćete na vrijeme obaviješteni u skladu s preporukama epidemiologa / liječnika školske medicine.

Svima želimo da ostanete zdravi i da zajednički prebrodimo ovo izazovno razdoblje za sve nas.

Izvanučionička nastava vjeronauka u četvrtom razredu

Autor: Ivana Mokri, 24. 9. 2020. 10:09

Na prekrasan jesenski dan učenici četvrtog razreda sa svojom vjeroučiteljicom proveli su nastavu vjeronauka na jezeru Jarun te obradili nastavnu jedinicu Sklad prirode i svijeta – susret s dobrim Bogom. U šetnji od škole do jezera učenici su promatrali prirodu u svoj njezinoj jesenskoj ljepoti. Po dolasku na jezero smjestili smo se u lijepu hladovinu i podijelili zadatke.

Klokan bez granica

Autor: Ivana Mokri, 17. 9. 2020. 13:38

Dana 17.9.2020. održano je natjecanje "Matematički klokan" koju organizira međunarodna udruga "Klokan bez granica". Cilj natjecanja je popularizirati matematiku te razvijati logičko i kombinatoričko mišljenje.

U natjecanju su sudjelovali učenici od 3., do 7. razreda.

Međunarodni dan demokracije

Autor: Ivana Mokri, 15. 9. 2020. 18:49

15. rujna obilježavamo Međunarodni dan demokracije kako bismo poticali
i jačali demokraciju. Na taj dan smo u našoj školi izabirali
predsjednike razreda.  Učenici svih razreda su morali dobro razmisliti
i odlučiti koga će izabrati za predsjednika ili predsjednicu razreda.

RODITELJSKI SASTANAK

Autor: Ivana Mokri, 3. 9. 2020. 08:18

Poštovani i dragi roditelji,

Ovim putem pozivamo Vas na zajednički roditeljski sastanak na kojem ćete dobiti sve važne informacije  vezano uz početak nove nastavne godine.

Zajednički roditeljski sastanak za roditelje učenika od 1. do 4 razreda održat će se u četvrtak, 3. rujna s početkom u 19 h u crkvi Sv. Duha na Jarunu. Tom prilikom predstavit će se novo vodstvo škole te ćete dobiti sve informacije vezano uz organizaciju prvog dana nastave.

Za roditelje učenika od 5. do 7. razreda roditeljski sastanak održat će se isti dan, na istom mjestu s početkom u 19:45. Osim predstavljanja novog vodstva škole, predstavit će se i predmetni učitelji.

Prema preporukama Ministarstva znanosti i obrazovanja, molimo Vas da se držite sljedećih uputa:

• Molimo da na roditeljski sastanak dođe samo jedan roditelj.
  • Na ulazu u crkvu obavezna je dezinfekcija ruku, nošenje maske tijekom cijelog trajanja roditeljskog sastanka.
  • Na roditeljski sastanak ne dolaze roditelji ako
  •  imaju simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje)
  • im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19.
  • Roditelji koji iz opravdanih razloga nisu u mogućnosti doći na roditeljski sastanak sve će informacije naknadno dobiti od razrednika.
  • Na roditeljski sastanak potrebno je donijeti vlastitu kemijsku olovku.

Radujemo se zajedničkom susretu.

« Prosinac 2020 »