Salezijanski sveci i blaženici

Autor: Dunja Hohnjec, 3. 2. 2017.

Mjesec siječanj je od osobite važnosti za našu školu jer u njemu obilježavamo spomendane salezijanskih svetaca i blaženika. 24. siječnja crkva slavi svetog Franju saleškog, sveca po kojem don Bosco dao ime svojim „sinovima“ odnosno po kome su salezijanci dobili ime. 31. siječnja je osobit dan za salezijance kada slavimo godišnjicu smrti svetog don Ivana Bosca, utemeljitelja salezijanaca.

Iz tog razloga smo u  našoj Salezijanskoj školi od 23. do 27. siječnja obilježili tjedan salezijanskih svetaca i blaženika.

Cilj ovog projekta bio je da djeca upoznaju i zavole salezijanske svece i blaženike. Prvog smo dana govorili o svetoj Mariji Mazzarello, suutemeljiteljici Kćeri Marije Pomoćnice. U utorak o Dominiku Saviju, ujedno i zaštitniku naše škole. U srijedu smo predstavili blaženu Lauru Vicunu, djevojčicu koja je svoj život predala Gospodinu kao žrtvu za majčino obraćenje. U četvrtak smo govorili o don Boscu te u petak o salezijancima suradnicima i salezijanskoj obitelji.

Sve ove dane djeca su gledala dokumentarne ili animirane filmove o pojedinom svecu ili blaženiku, a u petak nam je don Slavko Barišić pobliže objasnio salezijansku obitelj i tko je sve čini.

Učenici su zadnjeg dana u petak, izrađivali plakate o svecima i blaženicima o kojima su učili.

Marina Čibarić, učiteljica

« Kolovoz 2018 »