Zima nam se smiješi

Autor: Dunja Hohnjec, 20. 2. 2017.

U petak, 17. veljače 1. i 2. razred sudjelovao je u aktivnosti Zima nam se smiješi. Tijekom jutarnje razredne nastave krenuli smo sa svojim učiteljicama u šetnju oko škole.

Hodajući u veseloj koloni promatrali smo prirodu zimi, te uočavali razlike u odnosu na jesen. Također smo razgovarali i o tome kako vremenske prilike utječu na život i rad ljudi, na biljke i životinje. Potom su nas učiteljice otpratile u razred te nam pokazale kratki video uradak o pahuljama snijega. Zaključili smo kako gotova nijedna pahulja na svijetu nije ista. Učiteljice su potom počele ispitivati zanimljiva pitanja, za koja smo mislili da se šale – je li snijeg jestiv, zašto škripi kad hodamo po njemu, zašto je bijele boje, zašto prognostičari imaju problema s prognoziranjem snijega... Naši odgovori bili su kreativni, i svakako smo naučili puno toga novoga. Između ostalog – sada znamo i kako snijeg nastaje i zašto pada.

Učiteljice u boravku organizirale su štafetne igre tijekom kojih smo naučili koje je sezonsko voće, te čuli ponešto o svojstvima i značenju mandarine, limuna i naranče. Umjesto voća, štafete smo odigrali pomoću plastičnih jaja, te manjih i većih lopti koje su predstavljale navedeno voće. Navijali smo, trčali, surađivali i jako se dobro zabavili. Za kraj, najslađe je bilo proglašenje pobjednika.

Ivana Džolan, učiteljica

« Listopad 2017 »