Ako ste propustili, pozivamo vas da pogledate snimke dostupnih CARNET-ovih webinara na temu umjetne inteligencije u školi.

Kako integrirati e-Škole scenarije poučavanja i CARNET e-Lektire

Kako biti kreativan, inovativan, a istovremeno obraditi gradivo, ostvariti odgojno-obrazovne ishode i u sve to integrirati suvremeno poučavanje i uporabu IKT-a? Uz sve obveze i svakodnevne izazove, sve navedeno čini se kao nemoguća misija u odgojno-obrazovnom procesu.

Zašto nije dobro ignorirati “Meni je dosadno” i kako pomoći djeci?

Škola je gotovaaa! – veselit će se vaši maleni školarci i punim plućima zagnjuriti u dugo, toplo i bezbrižno ljeto. No mnogi od njih nisu toliko entuzijastični po pitanju viška slobodnog vremena, pa će roditelji vrzo brzo čuti staro, dobro, poznato: “Dosadno mi je”.

Edukativni video o umjetnoj inteligenciji

Što je umjetna inteligencija, što je strojno učenje, kako funkcioniraju veliki jezični modeli poput ChatGPT-a, koje su zamke takvih modela i kako ih izbjeći, odnosno kako ih pametno koristiti?

Uloga umjetnosti

Svima je poznata privlačna snaga umjetnosti. Ona, međutim, ima i određenu društvenu funkciju: stvara mogućnost za zaradu, nadahnjuje ljude vjerom, oplemenjuje našu okolinu i podiže ugled pojedinca i zajednice.

Iza brojeva i grafikona – emocionalna strana državne mature

Državna matura važan je korak na obrazovnom putu svakog maturanta. Ona nije samo test znanja, već i važna prekretnica koja označava prelazak iz srednje škole u daljnje akademske ili profesionalne sfere života.

Zanimljive činjenice iz svijeta znanosti

Znanost ima svoju zabavnu i smiješnu stranu. No, poneke od ovih činjenica nisu “samo” ni smiješne, već su i pomalo čudne, šaljive ili čak bizarne. Donosimo neke od njih.

Izdvajamo
  • CARNET Edu – pogledajte snimke webinara i sadržaje na temu umjetne inteligencije u školi
  • Kako integrirati e-Škole scenarije poučavanja i CARNET e-Lektire
  • Zašto nije dobro ignorirati “Meni je dosadno” i kako pomoći djeci?
  • Edukativni video o umjetnoj inteligenciji
  • Uloga umjetnosti
  • Iza brojeva i grafikona – emocionalna strana državne mature
  • Zanimljive činjenice iz svijeta znanosti

Kalendar tekuće
školske godine –

2023./2024.

Nastavna godina počinje 4. rujna 2023. godine, a završava 21. lipnja 2024. godine, odnosno 24. svibnja 2024. godine za učenike završnih razreda srednje škole.

Pogledajte kalendar tekuće školske godine

Na današnji dan

19.5.2024.
1991.

Na današnji je dan u Hrvatskoj održan referendum o neovisnosti na kojem…

RedButton

Prijavi zlostavljanje nad djecom

U kojoj regiji Hrvatske živite?

Znanje na jednom mjestu

Edutorij

Središnje mjesto

za pohranu, objavu, razmjenu, ocjenjivanje i dohvat digitalnih obrazovnih materijala