Božićna priredba i sajam

Autor: Ivana Petrak, 18. 12. 2015.

U petak, 18. 12. 2015., u svetištu Svete Mati Slobode u 17 sati, održana je božićna priredba. Na samom početku ravnateljica Karmela Tomašević pozdravila je sve okupljene i uputila božićnu čestitku u ime svih djelatnika Salezijanske osnovne škole.

Nakon što su prošle godine učenici 1.a razreda naše škole pripremili svoja srca da budu jasle malom Isusu, našem Božiću, ove godine u zajedništvu 1. a i 2.a razreda nastao je igrokaz „Tri dara za malog Isusa“ koji nadopunjuje prošlogodišnju predstavu. Osim što je važno pripremiti mjesto u našem srcu potrebno je i darovati Novorođenog Kralja. Učenici su ukazali kako darovi ne trebaju biti savršeni, već darovani od srca. Pozivajući se na primjer legende o Malom bubnjaru učenici su darovali Isusu svoju pjesmu, ples i glumu te tako ugrijali srca svih prisutnih.

Odmah nakon završetka predstave učenici su pljeskom označili početak Božićnog sajma. Na sajmu su bili izloženi radovi učenika: jaslice, snjegovići, anđeli, pšenica, božićni aranžmani i ostalo. Svi navedeni proizvodi mogli su se kupiti po prigodnim cijenama te na taj podržati rad naše škole. Za potpuniji ugođaj pobrinuli su se roditelji 2.a razreda organiziravši okrjepu za sve prisutne.

Na kraju možemo zaključiti kako je Božićna priredba bila vrhunac dugotrajnog rada učenika naše škole te im ovim putem zahvaljujemo na uloženom trudu te želimo da njima i njihovim obiteljima novorođeni Isus podari obilje mira, ljubavi i Božjeg blagoslova.

Učiteljice Ivana Prusac i Ljerka Smetiško

« Kolovoz 2017 »