Stižu kurikulumi o umjetnoj inteligenciji za osnovne i srednje škole

Eksperimentalna primjena novih kurikuluma koji se razvijaju u sklopu CARNET-ovog projekta BrAIn provodit će se od sljedeće školske godine 2024./2025., a javni poziv školama bit će objavljen u travnju 2024. godine.

CERT iffy – servis za provjeru internetskih trgovina

U posljednje vrijeme otkriveno je više od 6000 lažnih internetskih trgovina kojima je cilj krađa osobnih podataka i financijskih sredstava hrvatskih građana. CARNET poziva korisnike da prije online kupovine provjere internetske trgovine na besplatnom servisu iffy.cert.hr.

Hrvatska književnost na međunarodnom Sajmu knjiga u Leipzigu

Hrvatska književnost se i ove godine predstavila na međunarodnom Sajmu knjiga u Leipzigu koji se održao od 21. do 24. ožujka paralelno s Manga-comic-conom i festivalom Leipzig liest koji obuhvaća književne programe i programe poticanja čitanja u cijelom gradu.<br />

CARNET predstavio svoj novi projekt na konferenciji HGK

Na konferenciji na kojoj je bilo riječi o unaprjeđivanju poslovnih kompetencija i optimizaciji radnih, ali i obrazovnih procesa, CARNET je predstavio svoj aktualni projekt.

BOOKtiga – međunarodni Festival pročitanih knjiga

Ovogodišnji 17. međunarodni BOOKtiga – Festival pročitanih knjiga održava se od 19. do 23. travnja u Parku Matije Gupca te u prostorima Gradske knjižnice Poreč. Otkrijte nove i stare naslove na omiljenom sajmu rabljenih knjiga, pridružite se razgovoru s našim piscima na književnim gostovanjima.

Prijavite aktivnosti u sklopu 7. Dana medijske pismenosti

Dani medijske pismenosti ove se godine održavaju od 22. do 28. travnja. Riječ je o sedmom izdanju projekta koji je do sada uključio više od 100 tisuća sudionika na više od 1830 događaja diljem Hrvatske.<br />

Fotografski natječaj za djecu i mlade

Dječja knjižnica M2 – Knjižnice grada Zagreba organizira IV. Foto natječaj za učenike osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske, a prijave za sudjelovanje su otvorene od 15. ožujka do 15. svibnja 2024. Tema IV. foto natječaja je Omiljena knjižnica.

Izdvajamo
  • Stižu kurikulumi o umjetnoj inteligenciji za osnovne i srednje škole
  • CERT iffy – servis za provjeru internetskih trgovina
  • Hrvatska književnost na međunarodnom Sajmu knjiga u Leipzigu
  • CARNET predstavio svoj novi projekt na konferenciji HGK
  • BOOKtiga – međunarodni Festival pročitanih knjiga
  • Prijavite aktivnosti u sklopu 7. Dana medijske pismenosti
  • Fotografski natječaj za djecu i mlade
Štreberi i kampanjci

Sve bitne informacije iz učeničkog života koje su vas oduvijek zanimale a niste znali gdje ih možete pronaći.

Kalendar tekuće
školske godine –

2023./2024.

Nastavna godina počinje 4. rujna 2023. godine, a završava 21. lipnja 2024. godine, odnosno 24. svibnja 2024. godine za učenike završnih razreda srednje škole.

Pogledajte kalendar tekuće školske godine

Na današnji dan

28.3.2024.
1941.

Umrla Virginia Woolf, engleska spisateljica, jedan od ključnih autora narativnoga modernizma i…

RedButton

Prijavi zlostavljanje nad djecom

U kojoj regiji Hrvatske živite?

Znanje na jednom mjestu

Edutorij

Središnje mjesto

za pohranu, objavu, razmjenu, ocjenjivanje i dohvat digitalnih obrazovnih materijala