Svjetski dan jabuke

Autor: Ivana Mokri, 20. 10. 2016.

Svjetski dan jabuka obilježava se u svijetu 20. listopada. Po prvi puta odlučili smo obilježiti taj dan i u našoj školi. Kako bismo iskusili blagodati jabuka, odlučili smo pripremiti različite proizvode od te svima poznate voćke.

U petak 14. listopada podijelili smo se u skupine i dobili recepte prema kojima smo trebali napraviti određeni proizvod od jabuka. Svi smo prionuli u rad kako bi zadatak ispunili preko vikenda i u ponedjeljak donijeli svoje proizvode od jabuka u školu.  Svoje radove predstavili smo ostalim učenicima uz pomoć pitanja koja smo ranije dobili ( Kako smo radili zadatak? Tko nam je pomogao? Što ti se svidjelo u radu? Što bi promijenio u radu svoje skupine?).

Svi smo bili oduševljeni i uzbuđeni,vidjevši mnoštvo proizvoda koje smo uspjeli sami napraviti. Na kraju predstavljanja, međusobno smo se počastili našim proizvodima: sokovima, kolačima, grickalicama ili pekmezima.

U četvrtak 20. listopada, na sam Dan jabuka okupili smo se kako bismo odigrali nekoliko igara s jabukama. Svi smo se naigrali i nasmijali u igrama koje su nam učiteljice pripremile.

Dan jabuka ostavio je lijepu uspomenu u našim srcima, ali i spoznaju koliko je mogućnosti korištenja jabuke u našim životima.

Više pogledajte u fotogaleriji.

Ivana Prusac, učiteljica

« Listopad 2017 »