Dan sjećanja na Vukovar

Autor: Ivana Petrak, 18. 11. 2016.

Dana 18. 11. 2016. godine u našoj smo školi obilježili Dan sjećanja na Vukovar. U toku tijedna, učenicima smo pričali na nastavi o Vukovaru i njegovu značaju u Domovinskom ratu.

Sam dan sjećanja na Vukovar započeli smo molitvom "Dobro jutro" u crkvi. Vjeroučitelj Davor Firšt izrekao je nekoliko prigodnih i poticajnih riječi o vrijednostima za koje se treba boriti i povezao ih s Vukovarom i svim poginulim braniteljima  koji su dali svoje živote za slobodu naše domovine. Slijedile su,zatim,recitacije učenika scenske grupe na temu Vukovar. Učenici su izmolili molitvu na nakanu za sve žrtve Domovinskog rata, sve poginule i nestale branitelje,a osobito one koji su "pali" braneći Vukovar.

Učenici su na satu likovne kulture slikali motiv vukovarskog vodotornja, a u produženom boravku, flomasterima su crtali lik vučedolske golubice. Na satu glazbene kulture učili  smo pjesmu "Dom", a još smo i poslušali neke domoljubne pjesme.

Na satu razrednika, učenici 1.,2., i 3. razreda otišli su do svetišta Svete Mati Slobode i položili lampione. Tamo su izmolili molitvu "Anđeo Gospodnji"  za sve branitelje i sve žrtve Domovinskog rata, kao i za sve njihove obitelji.

Učenici 1. razreda su u crkvi Svete Mati Slobode, iza oltara obišli kenotaf i vidjeli imena poginulih branitelja uklesana na pločama. Dan smo završili prigodnim mislima i željom u srcu da se nikada ne zaboravi veličina žrtve koju je Vukovar podnio.

Marina Čibarić, učiteljica

« Lipanj 2017 »