Misije i Papin dan

Autor: Dunja Hohnjec, 13. 3. 2018.

U vrijeme korizme u kojem pozivamo učenike na odricanje u malim stvarima kako bi pomogli svojim prijateljima u Africi pozvali smo vlč. Odilona Singbo u našu školu kako bi približio Afriku i Benin našim učenicima.

Vlč. Odilon je rođen i odrastao u Africi u Beninu, a sada živi u Hrvatskoj ispričao nam je kako je bilo odrastati i ići u školu u Africi. Pričao je o zgodama iz škole iz svojeg djetinjstva i mladenaštva. Odgovarao je na mnogobrojna pitanja učenika te zahvalio na velikom interesu za njegovu domovinu. Ispričao nam je kako su dok je on išao u niže razrede u njegovo selo došli Marijini obroci koji su omogućili da školu pohađa još dvestotinjak djece više te naglasio učenicima da svaka njihova i najmanja žrtvica i prikupljena kuna može puno pomoći njihovim vršnjacima u Africi. Učenicima je poručio da budu zahvalni na prilici za obrazovanje i da se trude u školi. Poručio je da je dovoljno imati malo (materijelnog) za uspjeh u školi i da to ne smiju zaboraviti.Na kraju susreta vlč. Odilon nas je blagoslovio na svom materinjskom jeziku. Zahvalili smo mu na dolasku i zamolili ga da nas opet posjeti.

Ujedno smo i na poziv Križarske organizacije obilježili i Papin dan. U školi smo svi bili u bojama papine zastave. Osim zajedničke fotografije imali smo priliku uputiti papi pismo i reći mu što nam je na srcu.

Dunja Hohnjec i Ivana Mokri

« Kolovoz 2018 »