> Nastava  > Drugi razred

Krovna mapa za ovu stranicu nije postavljena, pa nema dokumenata za prikaz.

Krovna mapa za ovu stranicu nije postavljena, pa nema dokumenata za prikaz.

Drugi razred- učiteljice: Danijela i Lana

Projekt: Izradi sam - Potapanje brodova

Projekt: Izradi sam

U listopadu je započeo projekt čiji je cilj poticanje suradnje među učenicima, spoznavanje važnosti i vrijednost stvari koje nas okružuju i važnosti recikliranja. Učenici će od različitih materijala izraditi neke od poznatih igara. Prva na redu bila je igra kružić križić u malo drugačijem izdanju. Tijekom izrade igre smijeha, zabave i timskog rada nije nedostajalo.

Dani kruha

U ponedjeljak, 14. listopada 2019., obilježili smo Dan zahvalnosti za plodove zemlje - Dan kruha. Nakon što su učenici donijeli pekarske proizvode, don Danijel ih je blagoslovio pa je nakon pjesme Zahvali uslijedio doručak.

Posebno su učenici zahvalili Gospodinu za sve blagoslove koje imaju.

Projekt: Zanimanja

Ovoga su puta učenici posjetili radno mjesto gospodina Ante Novaka - Hrvatski katolički radio. Tamo su vidjeli studio, novinare, urednike... Bilo je vrlo poučno saznati kako nastaju vijesti, tko pušta glazbu, na koji se način snimaju emisije te koliko je osoba potrebno kako bismo slušali radio. Ujedno, to je i zgrada Hrvatske biskupske konferencije pa su imali divnu priliku vidjeti različite urede i zaposlenike važne vjerske institucije.

Likovni natječaj: Moje je mjesto najljepše

Nakladnička kuća Alfa ove jeseni organizira likovni natječaj Moje je mjesto najljepše. Učenici su pastelama naslikali najdraži dio svoga grada i napisali slogan po čemu je njihovo mjesto posebno.

Projekt: Zanimanja

Ovogodišnji razredni projekt naziva se Zanimanja. Roditelji svakog učenika mogu doći predstaviti ono što rade. Tako nas je na Satu razrednika posjetila gospođa Marina Krmek i predstavila FacePainting, objasnila vrste šminke, filmsku umjetnost, važnost u prenošenju poruka. Učenici su mogli izabrati  koji motiv žele na ruku/lice. Druženje je bilo puno smijeha, veselja i razigranosti.

Znanstveni piknik

U petak, 27. rujna 2019., učenici 2.a razreda s ostalim učenicima Škole sudjelovali su na Znanstvenom pikniku u Stubičkom Golubovcu. Mogli su biti na različitim radionicama, rješavati zagonetke, kvizove, izvoditi pokuse. Bilo je vrlo zanimljivo i poučno!

Izbor predsjednika/predsjednice razreda

Tijekom rujna provedeni su izbori za predsjednika/predsjednicu razreda. Kampanja je započela razgovorom o osobinama koje bi trebao imati predsjednik razreda. Učenici su uredili plakat kojim su se predstavili. Neki su u kampanju uključili i roditelje koji su im pomogli u izradi prigodne naljepnice. Dodatni trud urodio je plodom. Učenik koji je podijelio naljepnice sa svojim likom i prepoznatljivim crveno-bijelim kockicama u drugom krugu odnio je pobjedu. Sada 2. razred ima predsjednika i zamjenicu predsjednika. Želimo im uspješan rad u ovoj školskoj godini.

Prvi dan nastave

U ponedjeljak, 9. rujna 2019., počela je nova nastavna godina svetom misom i zazivom Duha Svetoga. Učenici su se nakon ljetnih praznika vratili u školske klupe i veselo prepričavali doživljaje.

« Studeni 2019 »