> Nastava  > Prvi razred

Krovna mapa za ovu stranicu nije postavljena, pa nema dokumenata za prikaz.

Prvi razred- učiteljice: Nikolina i Ana

RIJEČ TJEDNA

Što je to kulinarstvo ili hidrologija, keramika ili tramontana? Jeste li čuli za triatlon? Uf, koliko novih riječi... laugh Značenje ovih i još mnogih drugih riječi učenici prvog razreda učili su u sklopu projekta "Riječ tjedna"! laugh Najprije su sami napisali što misle da određena riječ znači i pritom se super zabavljali, a onda je učiteljica otkrila pravo značenje. Riječi smo pažljivo zapisali u naše male rječnike. Naučili smo da ako ne znamo što neka riječ znači, uvijek možemo pogledati u Rječnik hrvatskoga jezika. Veselimo se i dalje otkrivati nove riječi našeg lijepog jezika! angel

ZNANSTVENI PIKNIK

U petak, 25.5.2018. učenici prvog razreda za vrijeme produženog boravka posjetili su Znanstveni piknik na Jarunu i oduševili se pokusima, 3D printerima i raznim robotima. Učenici našeg razreda, zbog svoje znatiželje i zainteresiranosti, osvojili su za razred robota Ozobota, poklon Algebre! Jedva smo dočekali isprobati robota u razredu! :)

Kako nam je bilo, pogledajte u galeriji. :)

VELIKI ODMOR

Proteklih nekoliko dana nas vrijeme baš ne mazi pa ne možemo uvijek otići na naše školsko igralište, ali zato uživamo igrajući društvene igre u razredu, gdje baš svatko pronađe nešto baš za sebe!

VOLIM ČITATI

Ove školske godine naši prvašići sudjeluju u projektu "Volim čitati". Do sada smo pročitali slikovnice Gospođica Neću, Medo i klavir, Anđelčić i Coco i velika tajna, te zbirku pjesama Miševi i mačke naglavačke. Iz tih priča i pjesama smo puno toga naučili. Naučili smo zašto ne smijemo stalno govoriti da nešto nećemo napraviti, ali i kada je riječ NEĆU potrebno izgovoriti. Naučili smo kakvi su to pravi prijatelji i zašto je važno sudjelovati u svemu bez obzira na to kolika je naša uloga, a čak smo i uz jednog puža otputovali u daleke krajeve  Indije, Havaja i Afrike.

IGRA PAŽNJE I KONCENTRACIJE

Sve smo bolji u čitanju pa smo se okušali u igri koja zahtijeva čitanje, razumijevanje, koncentraciju i pažnju. 😊 Svaki je učenik dobio svoju uputu i mogli smo započeti! Najprije smo pažljivo, svatko za sebe, pročitali što nam piše na papiriću s uputom, zatim razmislili što trebamo napraviti, a onda – strpljivo čekali svoj red. Jako smo se zabavili i naučili da je važno pažljivo slušati i surađivati kako bismo postigli uspjeh. 😊

UMNE MAPE

Kao pravi školarci, naučili smo što su to umne mape i kako nam mogu pomoći pri učenju. Jako smo se trudili i svoju prvu umnu mapu napravili za ključni pojam JESEN. Kako bismo još bolje upamtili koji su to jesenski plodovi, oslikali smo ih na našim posebnim, jesenskim, šeširima.

ŠKOLSKA KNJIŽNICA

U petak nas je posjetila naša školska knjižničarka Ivana koja nam je objasnila kako se trebamo ponašati u knjižnici i koja je razlika između knjižare i knjižnice. Nakon odslušane priče, zajedno smo smo nabrojali sve što knjige vole, uredili svoje članske iskaznice i po prvi puta posjetili školsku knjižnicu u kojoj smo  posudili knjige koje smo željeli.

LOV NA RIJEČI!

Već smo naučili pisati mnoga slova i čitanje nam ide sve bolje i bolje, pa smo danas krenuli na pravu pustolovinu lova na riječi. Nije bilo lagano, ali smo se svi jako trudili zato što su najbolji lovci dobili neprocjenjivu nagradu laugh

KAD SU LASTE ODLAZILE

"Kad su laste odlazile,
potočiću dah je stao,
jorgovan je suzom žutom
za lastama zaplakao.

Nad šumom se magle vile,
na cesti je vjetar meo,
zec od tuge cijelog dana
nije ništa, ništa jeo.

Gavranu se od žalosti
(il od zime) treslo krilo ...
Kad su laste odlazile,
sve je, sve je tužno bilo."

Ratko Zvrko

Jesen je polako stigla i u naše krajeve, ali kako ne bi sve bilo tužno kao u pjesmi Ratka Zvrka, ukrasili smo svoju učionicu jesenskim motivima kako bi pokazali da svako godišnje doba može biti lijepo i veselo laugh.

DAN KRAVATE i DAN JABUKA

Dan kravate se obilježava 18. listopada, a ovako smo mi taj dan obilježili u našem razredu laugh
Uz Dan kravate, obilježili smo i Dan jabuke slikanjem jabuka osnovnim i izvedenim bojama, a poslije smo se i zasladili pravim jabukama!

« Lipanj 2018 »