> Oratorij
Oratorij

Oratorij S don Boscom po svijetu

Ovogodišnji oratorij S don Boscom po svijetu započeo je svečanim otvaranjem putničke agencije. Nakon izjave voditeljice radionice da će tijekom školske godini ići na put učenici nisu mogli skriti oduševljenje. Bilo je učenika koji su mislili da ćemo zaista fizički putovati u navedene zemlje. Ipak, shvatili su da ćemo posjetiti nekoliko zemalja svijeta sudjelujući u raznim radionicama.

Na prvoj radionici razgovaralo se o prijevoznim sredstvima i o prtljazi koju treba pripremiti ovisno o odredištu. Sudjelujući u igri Poštar učenici su saznali što trebaju imati ako idu na ljetovanje, na zimovanje ili u jednodnevno razgledavanje grada.

Kratka priča o kralju i kraljici koji putuju kočijom izazvala je smijeh. Učenici su bili konji, kočijaš, kralj, kraljica, prtljaga i kotači kočije. Na spomen njihova imena u priči učenici su morali ustati i okružiti svoj stolac i ponovo sjesti.

Na kaju radionice učenici su potpisali ugovor s putničkom agencijom.

Zatim su otišli u ambasadu i policiju. U ambasadi su učenici pokazali znanje o pozdravima na više svjetskih jezika i odrađivali zabavne zadatke kojima su dokazali svoju želju za dobivanjem vize. U policijskoj postaju su se fotografirali za putovnicu koju su dobili. Sve su uredno platili općom uplatnicom otpjevavši pjesmu po izboru policijskog službenika.

Lana Bagarić, učiteljica

« Studeni 2019 »