> O školi  > Povijest
Povijest

Svaka salezijanska ustanova pozvana je biti dom koji prihvaća, župa koja evangelizira, škola koja priprema za život i dvorište za prijateljske susrete i život u radosti.

Salezijanska osnovna škola odgojna je ustanova koja se nadahnjuje na evanđeoskim vrijednostima i djelu sv. Ivana Bosca, odgojitelja djece i mladeži.

Svrha ove škole jest omogućiti djeci radosno odrastanje te kvalitetno obrazovanje i odgoj utemeljen na salezijanskom preventivnom sustavu, koji se u svom radu služi predusretanjem nepoželjnog i negativnog ponašanja, neprestanim dijalogom i trajnom prisutnošću među djecom i mladima.

U nastojanju da stvori kvalitetno i obiteljsko okruženje, škola se zauzima za promicanje dobra i predana je cjelovitu odgoju učenika pomažući im da razviju vlastitu osobnost kako bi jednog dana postali dobri kršćani i pošteni građani, spremni odgovorno preuzeti svoje mjesto u društvu.

Salezijanska osnovna škola neprofitna je ustanova, koju je osnovalo Udruženje salezijanaca suradnika Mjesno središte Jarun

« Kolovoz 2018 »